LLM (Master of Laws)

Všeobecné informace

Přečtěte si více o tomto programu na stránkách školy

Popis programu

140234_LLMTripCropped.jpg

STL je LL.M. Program

LL.M. studenti získají hluboké znalosti a porozumění čínskému a západnímu právu a právním tradicím, jakož i praktickým dovednostem nezbytným pro dosažení mezikulturního úspěchu. LL.M. absolventi PKU STL budou pokračovat ve vyjímečné kariéře v soukromém sektoru, ve veřejném sektoru, ve veřejném zájmu a v právnické akademii po celém světě.

140232_STLPics-BuildingInterior.JPG

Pekingská univerzita

Pekingská univerzita ("PKU") je jednou z nejvýznamnějších výzkumných univerzit na světě. Times of Higher Education nazval PKU univerzitu číslo jedna v Číně, univerzitu číslo 1 ve všech zemích BRIC, univerzitu číslo 2 v celé Asii a 27. nejvíce akademicky uznávaná univerzita na světě.

Studenti, Fakulta a Kariéra

Vedoucí studenti z celého světa soutěží o přijetí do STL. Nadnárodní fakulta právnické školy zahrnuje světově proslulé učence a praktiky z Číny, USA, EU a jinde. Absolventi STL jsou velmi vyhledávaní pro pozice v předních nadnárodních advokátních kancelářích a korporacích, vedoucích čínských právnických kancelářích a korporacích, významných SOE a předních mezinárodních nevládních organizacích.

140233_STLPics-ClasswithProfessorJinZining.jpg

Kurikulum ostrého okraje

Studijní programy STL zdůrazňují dovednosti a znalosti v oblasti právního řádu pro 21. století: (i) nadnárodní právo a praxe, (ii) mezikulturní kompetence a (iii) profesní odpovědnost právníků v těchto souvislostech. Žádná právnická škola nikde lépe nevybavuje absolventy soukromého sektoru, veřejného sektoru nebo legální práci ve veřejném zájmu týkající se Číny, Spojených států, Spojeného království nebo Britského společenství národů.

Globální lídři

Absolventi STL budou jedinečně vybaveni pro vedení v dnešním propojeném světě, s hlubokými znalostmi a chápáním čínského a západního práva a právních tradic as praktickými dovednostmi nezbytnými pro mezikulturní a přeshraniční úspěchy.

Shenzhen-dynamické město

140235_PKUSZ-Techtrip.jpg

STL se nachází v jižním městě Shenzhen. Šen-čen, jedno z nejrychleji rostoucích a ekonomicky nejúspěšnějších měst na světě, neustále roste od svého založení jako první čínské zvláštní ekonomické zóny v roce 1979. Dnes je Šen-čen nazýván Silicon Valley v Číně a epicentrum rychlého technologického růstu v Číně. Město je doménou pro biotechnologie, logistiku, telekomunikace a elektrický automobilový průmysl a pro nový energetický průmysl a sídlí zde přední světové společnosti jako Huawei a Tencent. Na světové scéně se proslavil i Shenzhen; v roce 2008 dostal název UNESCO City of Design a v roce 2011 se na něm konal 26. letní univerziáda. Ve městě je možné milovat i spoustu dalších věcí, od pořádání každoročního mezinárodního maratonu a jazzového festivalu až po domov epických robotických soutěží RoboMaster, každý si tu může užít.

Nachází se těsně za hranicemi s pevninou z Hongkongu a je součástí jedinečné oblasti, kde se velké právní systémy na světě slučují a ovlivňují přeshraniční chování. Rozsáhlé možnosti veřejné dopravy spojují obě města a jedno může navštívit Hongkong autobusem, metrem, vysokorychlostním vlakem a trajektem. Se společným HDP více než 650 miliard USD je region Shenzhen-Hong Kong jednou z největších metropolitních oblastí na světě.

Struktura programu

Stejně jako LL.M. programy nabízené nejlepšími americkými právními školami, LL.M. program pro zahraniční studenty bude sestávat z jednoho roku až dvou let studia na plný úvazek. Kurikulum bude navrženo tak, aby zdůrazňovalo dovednosti a znalosti pro 21. století: (i) nadnárodní právo a praxe; ii) mezikulturní kompetence; a (3) profesní odpovědnosti právníků v těchto souvislostech. Specializované nabídky v čínské právní historii a právu umožní studentům získat hluboké pochopení kulturních tradic a moderního vývoje v Číně dnes.

LL.M. Absolventi budou z programu vystupovat jako právníci jedinečně vybaveni pro vedení v dnešním propojeném světě, s hlubokými znalostmi a chápáním čínského a západního práva a právních tradic a praktickými dovednostmi nezbytnými pro mezikulturní úspěchy. Učební plán je nejrozmanitější a nejrozsáhlejší kurz angličtiny v Číně s více než 60 kurzy angličtiny, které pokrývají širokou škálu předmětů, od mezinárodního a srovnávacího práva až po americké právo a čínské právo; kurzy pokrývají komplexní nadnárodní obchodní transakce a řešení sporů, jakož i právo Číny, právní systém a právní dějiny. LL.M. absolventi PKU STL budou pokračovat ve vyjímečné kariéře v soukromém sektoru, ve veřejném sektoru, ve veřejném zájmu a v právnické akademii po celém světě.

Získejte LL.M. uchazeči musí:

 • byli v rezidenci alespoň tří akademických čtvrtí;
 • získáte minimálně 36 kreditů (přibližně 12 kurzů);
 • dokončit diplomovou práci nebo rozsáhlý výzkumný dokument pod vedením fakulty na téma dle vlastního výběru, předat obhajobu práce;

Jak se přihlásit

Žadatelé by měli obvykle mít první titul v právu (např. JD, JM nebo LL.B.) nebo jinak mít licenci k výkonu práva v jejich domovské jurisdikci. Také přijímáme žádosti studentů, kteří jsou v současné době zapsáni do programu prvního stupně v oboru práva, kteří chtějí získat kredity směrem k LL.M. stupně současně. Například studenti práv z USA mají právo převést určitý počet kreditů získaných do zahraničí na své stupně JD; kredity získané v LL.M. příslušný program by mohl být způsobilý současně uplatňovat jak na USJD, tak na LL.M.

Žadatelé, jejichž první jazyk není angličtina nebo kteří nemají postsekundární vzdělání, které se v anglickém jazyce používají, musí poskytnout důkazy o znalosti angličtiny. Program vyžaduje minimální skóre 92 v TOEFL IBT nebo 6.5 v IELTS s 7.0 v IELTS psaní.

Procedury aplikace

 1. Vyplňte on-line formulář žádosti a nahrajte další potřebné aplikační materiály na aplikační portál pekingské univerzity na studijní stránce http://member/login.do. snímky obrazovky, které vám pomohou vyhnout se záměně. Před nahráním aplikačních materiálů si také uvědomte požadované formáty a velikosti souborů.
 2. Zašlete e-mail na adresu STL na adresu llm@stl.pku.edu.cn a na adresu coleagar@stl.pku.edu.cn s uvedením, že jste přihlášku podali online.
 3. Zašlete prosím sledovatelným způsobem doručení, který vám potvrdí potvrzení o přijetí, tištěné kopie původní dokumentace včetně případných zapečetěných dopisů.

Kontrolní seznam aplikací

Žadatelé musí předložit níže uvedené materiály. Aplikace budou přezkoumány až po přijetí všech materiálů. Všechny dokumenty by měly být psány v angličtině. Pokud dokumenty nejsou v angličtině, musí být doprovázeny notářským překladem.

 1. Peking University School of Transnational Law .
 2. Osobní prohlášení: Předložte osobní prohlášení, které vysvětlí důvody, pro které provádíte LL.M. stupně a jak vám pomůže pokročit ve vašich plánech a cílech. (700 až 1000 slov)
 3. Akademické záznamy: Oficiální přepisy všech vysokoškolských a postgraduálních institucí a osvědčení o oficiálních dokladech (originální nebo notářské dokumenty s anglickými překlady, pokud dokumenty nejsou v angličtině).
 4. Životopis nebo životopis.
 5. Dopisní doporučení: Nejméně dva podepsané doporučené doporučení profesorů, zaměstnavatelů nebo jiných, kteří jsou obeznámeni s vaší akademickou a odbornou kvalifikací. (originál)
 6. Doklad o znalosti angličtiny: Jedna fotokopie výsledků zkoušek TOEFL nebo IELTS (pokud nejste rodilým mluvčím angličtinou nebo máte titul z postsekundární instituce, která se provádí zcela v anglickém jazyce).
 7. Kopie pasu nebo průkazu totožnosti.

Upozornění: všechny aplikační materiály musí být doručeny do 31. března, uzávěrka.

Aplikační poplatek

Žádosti obdržené před 1. březnem nevyžadují poplatek. Všechny ostatní aplikace vyžadují poplatek 800 RMB, který může být podle uvážení právnické školy z důvodu finanční potřeby zproštěn.

Žadatelé by měli zaslat balíček žádosti na adresu:

PKU STL LLM Admissions, Room 410, Peking University School of Transnational Law , University Town, Nanshan District Shenzhen 518055, Čína

Termín pro uplatnění

Upozornění: všechny aplikační materiály musí být doručeny do 31. března, uzávěrka.

Rozhodnutí o přijetí

Přijímací komise bude rozhodovat podle materiálů uchazečů a může průběžně vydávat rozhodnutí o předčasném přijetí. Všechny nabídky přijetí do programu STL LLM musí poté potvrdit Pekingská univerzita a oficiální dopis o přijetí bude obvykle zaslán do června.

Ubytování a služby

Většina zahraničních studentů se rozhodla žít v našem krásném areálu a těšit se z komunity, stravování a sportovních příležitostí, stejně jako v těsné blízkosti budovy právní školy. Jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje jsou k dispozici v areálu. Studenti se také mohou rozhodnout žít mimo areál.

Výuka a náklady

Školné za STL LL.M. program je 176 000 CNY s pobytem na jeden nebo dva roky. Cena ubytování je 12 000 CNY za jednolůžkový pokoj s vlastní koupelnou po dobu jednoho roku. STL se zavázala zpřístupnit program kvalifikovaným kandidátům a k dispozici je omezený počet mezinárodních stipendií. Uchazeči se rovněž vyzývají, aby zvážili stipendia, na která mají kvalifikaci.

Stipendia

STL je odhodlána zpřístupnit program kvalifikovaným kandidátům a existuje omezený počet mezinárodních stipendií a částečných stipendijních stipendií a dalších finančních ocenění, které jsou k dispozici úspěšným žadatelům. Žadatelé jsou také vyzýváni, aby zvážili stipendia, pro něž jsou kvalifikovaní.

Stipendia od čínské vlády

Stipendia od čínské vlády jsou také k dispozici zahraničním studentům.

Poslední aktualizace Zář 2020

Informace o škole

About STL Peking University School of Transnational Law (“STL”) is unique in China and unique in the world, offering an American-style J.D. degree completely in English, alongside a Chinese J.M. degre ... Čtěte více

About STL Peking University School of Transnational Law (“STL”) is unique in China and unique in the world, offering an American-style J.D. degree completely in English, alongside a Chinese J.M. degree. Both curriculums are rich in courses emphasizing transnational law and practice, Chinese law and legal traditions, and other cutting-edge courses designed to equip STL graduates of all nationalities for leadership in the 21st century. Méně