Keystone logo

2 Zákon Programy v Právo Správní právo Řízení právního rizika 2024

Filtry

Filtry

  • Právo
  • Správní právo
  • Řízení právního rizika
Studijní obory
  • Právo (2)
  • Zpět do hlavní kategorie
Místa
Najděte další místa
Druh titulu
Doba trvání
Studijní tempo
Jazyk
Jazyk
Studijní formát

Popular degree type

Popular study format

Zákon Programy v Právo Správní právo Řízení právního rizika

Co je legální řízení rizik?

Řízení právních rizik je proces předvídání, zmírňování a plánování právních problémů, které by se mohly vyskytnout v podniku nebo jiné organizaci. Právní řízení rizik pomáhá společnostem vyhnout se finančním ztrátám, právním poplatkům a špatným public relations. Cílem právního řízení rizik je proaktivně předcházet situacím, kdy by mohly nastat právní problémy. Právní rizika mohou ovlivnit jednotlivce, oddělení, týmy nebo celé organizace. Některé příklady obchodních oblastí, které používají právní techniky řízení rizik, zahrnují vytváření smluv, psaní zásad a najímání zaměstnanců.

Manažeři právních rizik jsou obeznámeni s veřejnými zákony i firemní politikou. Mohou identifikovat problémy dříve, než nastanou, vyvinout strategie k předcházení problémům, a vytvářet plány pro řešení právních otázek, když k nim dojde. Manažeři právních rizik pomáhají organizacím pracovat v souladu se zákonem za všech okolností a přitom stále sledují obchodní cíle. Konečným cílem právního řízení rizik je vyhnout se právním problémům. Pokud však existují právní problémy, efektivní manažer právních rizik zajistí nejlepší možný výsledek pro jejich organizaci.

Jaké jsou výhody studia řízení právních rizik na vysoké škole?

Studenti práva, kteří studují řízení právních rizik, se naučí minimalizovat a plánovat rizika spojená s provozováním podniku. Jejich porozumění zákonům a předpisům jim umožňuje stát se cennými členy jejich organizace. Studenti se také mohou dozvědět o právních procesech, judikatuře a vládní odpovědnosti, což jim umožňuje vykonávat kariéru tam, kde je tato odbornost vyžadována.

Co budu studovat během studia právního řízení rizik?

Studenti se seznámí s právními procesy, judikatuře, odpovědnosti vlády a zákonu, který se týká různých průmyslových odvětví. Studenti řízení právních rizik se naučí dodržovat zákony a přitom stále podnikat. Získají také pracovní znalosti o smlouvách, politikách a náborových postupech.

Co mohu dělat s mým titulem v právním řízení rizik?

Mnoho obchodních sektorů vyžaduje pracovní znalosti právních procesů, judikatury a vládní odpovědnosti a existuje mnoho rolí pro jednotlivce, kteří mohou předvídat a zmírňovat právní rizika. Studenti mohou využít svůj titul k práci v několika různých oborech, jako je maloobchod, technologie, letectví a nemovitosti. Mohli by také jít do poradenství pro malé podniky nebo otevřít vlastní firmu specializující se na řízení právních rizik.