University of Glasgow

Úvod

Read the Official Description

Společnost byla založena v roce 1451, University of Glasgow je čtvrtý nejstarší univerzita v anglicky mluvícím světě. V současné době jsme v horní 1% světových univerzit.

Během posledních pěti století a více, jsme neustále pracovali na posouvat hranice toho, co je možné. Máme podpořil talent sedmi laureátů Nobelovy ceny, jedné vlády a Skotska inaugurační prvního ministra. Už jsme uvítali Albert Einstein na přednášku o původu obecné teorie relativity. První žena lékařským absolventi Skotska zde dokončili své tituly v roce 1894 a první obrazy ultrazvuku světovým plodu byly publikovány v Glasgow profesorem Ian Donald v roce 1958. V roce 1840 jsme se stali první univerzita ve Velké Británii jmenovat profesora inženýrství a v roce 1957, první ve Skotsku mít elektronický počítač.

To vše znamená, že pokud se rozhodnete pracovat nebo studovat tady, budete chodit ve stopách některých z nejznámějších světových inovátorů, od vědec lord Kelvin a ekonom Adam Smith, na průkopníka televizního John Logie Baird.

Naše budoucnost

Univerzita se rozšiřuje a vyvíjí. V návaznosti na místě západní ošetřovně místě v roce 2015 plánujeme investovat £ 1 miliarda, transformovat univerzitu, aby dosáhli naši vizi světového měnící areálu.

Tento krátký film vypráví příběh z University of Glasgow se rozvoji ze své původní, středověké a renesanční umístění na glasgowské High Street na vizionářské přemístění v roce 1870 na Gilmorehill ve West Endu. A těšíme se na další rozvoj areálu Gilmorehill po naší akvizice v 14-akr místě západní ošetřovny.

Fakta a čísla

 • je zařazen 62. na světě a je první a jedinou UK univerzita má být hodnocen jako 5 bodů celkově Plus. (QS World University Rankings 2015)
 • je hodnocen třetí ve Velké Británii pro mezinárodní studentské uspokojení (mezi vysokými školami, které se účastní mezinárodního studentského barometru léto 2013)
 • vítá studenty z více než 140 zemích po celém světě
 • má více než 25.000 vysokoškoláka a postgraduální studenty
 • je významným zaměstnavatelem ve městě Glasgow s více než 6000 zaměstnanců, včetně 2.000 aktivních výzkumníků
 • má roční příjem výzkum více než £ 181 m
 • Je členem prestižní skupiny Russella z předních výzkumných univerzit ve Velké Británii
 • je zařazen vrchol ve Skotsku a třetí v Russell skupiny v Národním Student Survey 2015
 • Je zakládajícím členem Universitas 21, mezinárodní seskupení univerzit věnovaných stanovení celosvětové normy pro vysokoškolské vzdělávání
 • patří mezi jeho absolventy, otec ekonomie Adama Smithe, Skotsko architekta převedení Donald Dewar a proslulý fyzik a inženýr lord Kelvin.
This school offers programs in:
 • English

Programs
Contact

University of Glasgow

Adresa, 1. řádek G12 8QQ United Kingdom
Website http://www.gla.ac.uk/
Telefonní číslo +44 141 330 2000