Keystone logo
Rakousko

Studie Zákon v Rakousko 2024

Studovat v Rakousko

Vydělávat právnický titul v Rakousku rakouské univerzity a právnické školy nabízejí ucelenou řadu bakalář práva (LLB) a mistrů práva (LLM) programů, které usnadňují se specializací na určité oblasti práva. Vstup do LLM programu vyžaduje, studenti nejprve získat bakalářský titul v oboru právo (LLB) a dosáhnout vysoké hodnocení a zároveň vydělávat takový stupeň. Všechny právníci v Rakousku musí být členy ABA (rakouský Bar Association), organizace, která dohlíží na disciplinárním záležitosti týkající se občanskoprávní nebo trestněprávní právníky. Studenti budou muset absolvovat uznávané rakouské právnické škole a plnit stáže nebo stáž výcvikový program se skládá z nejméně pěti letech legálního práce, před tím, než mohou mít advokátní zkoušky a získat členství ABA. Kolik to stojí studovat práva v Rakousku? Rakousko 's veřejné vysoké školy účtují za semestr, školné.Výše tohoto poplatku je závislá na tom, zda student je rakouská nebo z jiné země Evropské unie. Například studenti z EU jsou považovány za výměnných studentů (ordentliche studierendes), kteří jsou často osvobozeny od placení poplatků semestr, ale jsou povinni uhradit kolem 20 eur na univerzitní 's studentského svazu. Studenti ze zemí mimo EU jsou zpoplatněny více za semestr. Kromě toho, Rakousko také poskytuje stipendia příležitosti pro studenty z méně rozvinutých zemí, které patří většina afrických zemí, v Afghánistánu a Bangladéš. Opět, poplatky se liší od jedné univerzity na druhou. Přečtěte si více o vysokých školách v Rakousku zde a kontaktujte školu práva přímo na Lawstudies.

Změňte měnu

Základní měsíční náklady na bydlení

  • Pronájem ve společném bytě

    496
  • Podíl na inženýrských sítích

    106
  • Internetové předplatné

    33
  • Místní doprava

    50

Ukázková cena životního stylu

  • Kombinace rychlého občerstvení

    9
  • Lístek do kina

    12
  • Pinta místního piva

    4

O Rakousko

Nachází se ve střední Evropě a sousedí s několika zeměmi, které zahrnují Itálii, Německu, České republice a ve Švýcarsku, Rakouské spolkové republiky je parlamentní, poloprezidentský zastupitelská demokracie se skládá z devíti spolkových zemí. V současné době jedna z nejbohatších zemí v Evropě a ve světě, Rakousko má vynikající životní úroveň ratingu na indexu lidského rozvoje. Bundespräsident (Spolkový prezident), je "hlava státu " a zvolený podle výsledků lidového hlasování. Spolkový kancléř (předseda federální vlády), je jmenován Bundespräsident a má moc podobný Vice President, Rakousko 's právním systémem soukromém a trestního práva jsou primárně praktikuje právníků zaměstnaných samostatně nebo s firmou v Rakousku.Soukromé právo se týká občanských, obchodních a pracovních právních otázek a je regulována Allgemeine Buergerliche Gesetzbuch, komplexní zákonech, které, i když rozhodující, se ne vždy právně závazné v některých sporech. Mnoho z principů soukromého práva Rakousko 's pocházejí z římského práva, jako je zásada svobody jednotlivce, nebo Privatautonomie a Konsensprinzip, princip konsensu. Ostatní aspekty rakouského soukromého práva patří k právním úkonům, smlouvy, delikty a obchodní partnerství. Trestní právníci v Rakousku musí pracovat v některých základních zásad, kterými se řídí případy vedené státních zástupců a zahrnují poroty, soudci a smírčí soudce. To zahrnuje "spravedlivý proces " princip, který podporuje osvobozující rozsudek každého obviněn z trestného činu, jestliže pochybnosti o obviněného 's pocitem viny existuje na konci procesu.Zjištění a verdikty vždy prohlásil jménem Rakouské republiky, s vyznamenáním uzavřených mezi soudy běžných jurisdikcí a soudů / soudy, které se zabývají právní záležitosti týkající se veřejného práva. Verfassungsgerichtshof (Rakousko 's ústavní soud) chrání občanská práva rakouských občanů a zaručuje, že zkoušky a rozhodnutí v souladu s pokyny stanovenými podle rakouské ústavy. Nicméně, Oberster Gerichtshof (Nejvyšší soud), je nejsilnější rakouský soud, který projednává trestní a občanskoprávní případy, které vyčerpaly všechny ostatní cesty.

Vízové požadavky

  1. Travel Visa C (""Schengenvisa""): opravňuje vás k pobytu v Rakousku a ve všech ostatních schengenských zemích po dobu maximálně 90 dnů.
  2. Visa D (Rakouské národní vízum, Aufenthaltsvisum D) - pro pobyty nejméně 91 dní až do maximálně 6 měsíců; není nutné, pokud jste japonský státní příslušník.
  3. Aufenthaltsbewilligung Studierende (povolení k přechodnému pobytu pro studenty) - pro pobyty delší než 6 měsíců.

Jaký typ víza potřebujete?

Název víza

Cestovní vízum C; Visa D; Vysvětlivky Studierende

Cena a měna

EUR 71

  • Pro vízum C: 71 EUR
  • Pro vízum D: 176 EUR
  • Pro povolení k pobytu: 141 EUR

Ceny se mohou změnit.

Kdo může žádat o vízum?

Státní příslušníci členských zemí EU a EHP, stejně jako státní příslušníci Švýcarska, nepotřebují víza pro Rakousko. Při pobytu v Rakousku déle než 3 měsíce však musí požádat o"" Lichtbildausweis für EWR-Bürger/Innen,"" což je potvrzení o registraci na imigračním úřadu do 3 měsíců od vstupu do Rakouska.

Ostatní cizinci musí požádat o povolení k pobytu pro studijní účely (Aufenthaltsbewilligung Studierende) u rakouského zastupitelského orgánu před vstupem do Rakouska po obdržení oznámení o přijetí.

Kde můžete žádost podat?

Rakouský zastupitelský orgán (velvyslanectví, generální konzulát)

Před cestou do Rakouska musíte požádat o studentské vízum osobně na rakouském zastupitelském úřadu (velvyslanectví, generální konzulát).

webová stránka:

Jak provést aplikaci?

Všichni žadatelé o vízum se musí osobně dostavit na rakouské velvyslanectví/konzulát. Dokumenty, které mají být předloženy k registraci, zahrnují:

  1. Plně vyplněný a podepsaný formulář žádosti (dostupný u zastupitelského orgánu; lze také stáhnout z internetu)
  2. Platný cestovní pas (platí po celou dobu pobytu v Rakousku)
  3. Barevná fotografie velikosti pasu (mezi 3,5 x 4,5 cm a 4,0 x 5,0 cm)
  4. Rodný list
  5. Osvědčení o dobrém chování (je-li k dispozici)
  6. Zdravotní pojištění
  7. Oznámení o přijetí rakouské vzdělávací instituce
  8. Doklad o dostatečných finančních prostředcích na pokrytí životních nákladů 12 měsíců předem (pro studenty do 24 let: 426,57 EUR/měsíc; pro studenty nad 24 let: 772,40 EUR/měsíc (tyto částky zahrnují nájemné za ubytování do 239,15 EUR v roce 2009), např.: spořitelna účet/účet v Rakousku/prohlášení o záruce osoby žijící v Rakousku/Cestovní šeky
  9. Doklad o ubytování (nájemní smlouva, dohoda o ubytování se studentskou kolejí).

V Rakousku je povinné zaregistrovat se u obecních úřadů (Meldeamt: Gemeindeamt, Magistratisches Bezirksamt) do tří pracovních dnů od vstupu do země.

Kdy byste měli podat žádost?

Pro krátkodobá víza (vízum D): Povolit 15 dní na zpracování. Žádosti o vízum by měly být v ideálním případě podány nejméně 3-4 týdny před odletem, nejdéle však 3 měsíce před odletem.

Pro dlouhodobá víza: Vaše žádost o vízum bude zaslána do Rakouska a rozhodnutí musí být vyčkáno ve své domovské zemi - žádost by proto měla být podána nejméně 3 měsíce před zamýšleným příjezdem do Rakouska. Obecná doba zpracování povolení k pobytu je tři až šest měsíců, než obdržíte rozhodnutí rakouského orgánu.

V

Rakousku lze obnovit pouze tituly k pobytu (povolení k pobytu (Aufenthaltsbewilligung) a povolení k vypořádání (Niederlassungsbewilligung) . O obnovení musíte požádat před vypršením platnosti původního povolení. Dokud nebude přijato rozhodnutí o obnovení, můžete - i po uplynutí platnosti původního povolení - zůstat v Rakousku.

Doba zpracování

3 Months

Pracovní příležitosti

Státní příslušníci států EU, stejně jako Lichtenštejnsko, Island, Norsko, a Švýcarsko, nepotřebují pracovní povolení k práci v Rakousku. Pokud je pracovní povolení uděleno, tito studenti nejsou omezeni, pokud jde o rozsah své práce, tj. jejich povolená práce není omezena na sezónní práci nebo práci s minimálním příjmem (geringfügige Beschäftigung). Jedním z požadavků na pracovní povolení je, že volné místo nemohou obsadit nezaměstnaní lidé registrovaní u služby zaměstnanosti.

Studenti ze zemí mimo EU a Chorvatska podléhají zákonu o zaměstnávání cizinců a vyžadují pracovní povolení (Beschäftigungsbewilligung). Studenti, kteří jsou státními příslušníky třetích zemí, získají pracovní povolení až 10 hodin týdně, pokud studují v bakalářských studijních programech, studenti magisterských studijních programů mohou pracovat s pracovním povolením až do 20 hodin týdně. Zaměstnání na plný úvazek je možné po dobu, během níž se nekonají žádné přednášky. O pracovní povolení musí zaměstnavatel požádat u služby zaměstnanosti (Arbeitsmarktservice, AMS) nejméně 6 týdnů před nástupem do zaměstnání a platí pouze pro konkrétní zaměstnání u konkrétního zaměstnavatele.

Hodiny za týden

10

Proč potřebujete tento typ víza?

Vaše žádost o vízum může být zamítnuta, pokud nejste schopni prokázat požadované finanční prostředky, nebo pokud poskytnete nesprávné nebo neúplné dokumenty.